Vishay/Vitramon VJ1808A270JBEAT4X
VJ1808A270JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A270JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 27PF 500V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A270JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1808A270JBEAT4X
QUANTITY
VJ1808A270JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A270JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A270JBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A270JBEAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A270JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A270JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A270JBEAT4X
IC OPAMP JFET 4MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC RCVR/DRVR QUAD ECL DFF 20SOIC datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 600V 10A GBJ datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2812 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
OSC SO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN SFP CAGE 1X2 PCB R/A datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf