Vishay/Vitramon VJ1808A270KBEAT4X
VJ1808A270KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A270KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 27PF 500V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A270KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1808A270KBEAT4X
QUANTITY
VJ1808A270KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A270KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A270KBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A270KBEAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A270KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A270KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A270KBEAT4X
CONN HEADER .156 VERT 7POS TIN datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV 10MA 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC-DC 10W 5VIN 3.3V NEG-EN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M20-1.5 6G 1-5V datasheet.pdf
OSC XO 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
STANDARD NYLON CABLE TIES datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf