Vishay/Vitramon VJ1808A271JBLAT4X
VJ1808A271JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A271JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 270PF 630V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A271JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1808A271JBLAT4X
QUANTITY
VJ1808A271JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A271JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A271JBLAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A271JBLAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A271JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A271JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A271JBLAT4X
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
VARISTOR 184V 40KA BLADE ENCASED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 1KVDC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 1.25MM 31POS SMD R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 15CKT datasheet.pdf