Vishay/Dale CMF65294K00FKEK
CMF65294K00FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF65294K00FKEK
Brief Description
RES 294K OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF65294K00FKEK.pdf
Availability of CMF65294K00FKEK
QUANTITY
CMF65294K00FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF65294K00FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF65294K00FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF65294K00FKEK
Related LinksCMF6529, CMF65294K00FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF65294K00FKEK Details Description
Related parts for CMF65294K00FKEK
IC MULTICH RS232 DVR/RCV 28TSSOP datasheet.pdf
RES 620K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPTER 23P-23P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 50VDC 2220 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/20W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 2K OHM RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf