Vishay/Vitramon VJ1808A271KBAAT4X
VJ1808A271KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A271KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 270PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A271KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A271KBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A271KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A271KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A271KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A271KBAAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A271KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A271KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A271KBAAT4X
THERMISTOR NTC 2.7K OHM LEADED datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 1A TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 62PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS .100 R/ANGLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf