Vishay/Vitramon VJ1808A330JBAAT4X
VJ1808A330JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A330JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A330JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A330JBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A330JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A330JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A330JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A330JBAAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A330JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A330JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A330JBAAT4X
TRANSFORMER PIEZO 4W 1:57 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W DO41 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STR .050" GO datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 20MA 6DFN datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 300MA 1.85 OHM datasheet.pdf
RES 18 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
CABLE 13POS .100 JUMPER 2.4 INCH datasheet.pdf