Vishay/Vitramon VJ1808A332KBBAT4X
VJ1808A332KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A332KBBAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A332KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1808A332KBBAT4X
QUANTITY
VJ1808A332KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A332KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A332KBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A332KBBAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A332KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A332KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A332KBBAT4X
RES SMD 19.6 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 20POS SMD datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 22.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SPI/SRL 1CH 10UMAX datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
22UF 450V 16X25 datasheet.pdf