Vishay/Vitramon VJ1808A390JBRAT4X
VJ1808A390JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A390JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 39PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A390JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A390JBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A390JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A390JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A390JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A390JBRAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A390JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A390JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A390JBRAT4X
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 16POS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 14"W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf