Vishay/Vitramon VJ1808A430JBCAT4X
VJ1808A430JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A430JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 43PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A430JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1808A430JBCAT4X
QUANTITY
VJ1808A430JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A430JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A430JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A430JBCAT4X
Related LinksVJ1808A4, VJ1808A430JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A430JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A430JBCAT4X
FIXED IND 220NH 645MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS R/A 30GOLD SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CONN SMC PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 604 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
MX150 HDR ASSY VERT DUAL 06CKT datasheet.pdf
1' 20-PIN SOCKET/TWO DB-9M datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf