Vishay/Vitramon VJ1808A430JBRAT4X
VJ1808A430JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A430JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 43PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A430JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A430JBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A430JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A430JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A430JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A430JBRAT4X
Related LinksVJ1808A4, VJ1808A430JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A430JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A430JBRAT4X
IC DRIVER DUAL TRPL DMOS 20SSO datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 4.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSMINI6 datasheet.pdf
RES 324K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf