Vishay/Vitramon VJ1808A430KBEAT4X
VJ1808A430KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A430KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 43PF 500V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A430KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1808A430KBEAT4X
QUANTITY
VJ1808A430KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A430KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A430KBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A430KBEAT4X
Related LinksVJ1808A4, VJ1808A430KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A430KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A430KBEAT4X
THERMAL LINK PRESS ON BLACK TO-1 datasheet.pdf
IC PLL CLOCK DRIVER 1.8V 52-BGA datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV GATE DRIVER 8SMD datasheet.pdf
RES 352 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf