Vishay/Vitramon VJ1808A470JBAAT4X
VJ1808A470JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A470JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A470JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A470JBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A470JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A470JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A470JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A470JBAAT4X
Related LinksVJ1808A4, VJ1808A470JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A470JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A470JBAAT4X
TERM RING EXP VYL 22-18AWG 3/8 datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 25.5MA 72 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
762 TB PL PL F/N&HANDLE datasheet.pdf
CONN M12 3POS datasheet.pdf