Vishay/Vitramon VJ1808A620JBRAT4X
VJ1808A620JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A620JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 62PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A620JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A620JBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A620JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A620JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A620JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A620JBRAT4X
Related LinksVJ1808A6, VJ1808A620JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A620JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A620JBRAT4X
IC OPAMP INSTR 825KHZ 8MSOP datasheet.pdf