ITT Cannon, LLC CA3102E24A28SBF80A176A232
CA3102E24A28SBF80A176A232 picture photo
Mfg. Part Number
CA3102E24A28SBF80A176A232
Brief Description
CONN RCPT 28 POS BOX MNT W/SKTS
Datasheet Download
CA3102E24A28SBF80A176A232.pdf
Availability of CA3102E24A28SBF80A176A232
QUANTITY
CA3102E24A28SBF80A176A232 Order Process
Ship out your order
Specifications of CA3102E24A28SBF80A176A232
Internal Part NumberEIS-CA3102E24A28SBF80A176A232
Mounting TypePanel Mount, Flange
TerminationCrimp
Shell Material, FinishAluminum Alloy, Black Zinc Cobalt Plated
Contact FinishGold
Features-
Contact Finish Thickness19.7µin (0.50µm)
Current Rating22A
Voltage - Rated200VAC, 250VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CA3102E24A28SBF80A176A232
Related LinksCA3102E24A28, CA3102E24A28SBF80A176A232 Datasheet, ITT Cannon, LLC Distributor
CA3102E24A28SBF80A176A232 Details Description
Related parts for CA3102E24A28SBF80A176A232
DRILL BIT CARB 1/8" SHANK .031" datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 80MSPS SAMPL 48QFN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 5.5A 60 MOHM TH datasheet.pdf
CONN SMD SHD HDR GOLD 40POS datasheet.pdf
CBL ASSY NMALE - UFL RG178 8" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf