Vishay/Vitramon VJ1808A680KBCAT4X
VJ1808A680KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A680KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A680KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1808A680KBCAT4X
QUANTITY
VJ1808A680KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A680KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A680KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A680KBCAT4X
Related LinksVJ1808A6, VJ1808A680KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A680KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A680KBCAT4X
CONN HDI RCPT 488POS 4ROW R/A datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 80W datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 230MA 5.04 OHM datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR DUAL 4-5 16SOEIAJ datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf