Vishay/Vitramon VJ1808A682JBAAT4X
VJ1808A682JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A682JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A682JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A682JBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A682JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A682JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A682JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A682JBAAT4X
Related LinksVJ1808A6, VJ1808A682JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A682JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A682JBAAT4X
CONN RECEPT SAS 29POS VERT HYBRD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 20POS .050 VERT datasheet.pdf
CONN VERT SHELL 50POS RET DL KEY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 845K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
CONN HDR 51POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 8POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 3.71A 30 MOHM datasheet.pdf