Vishay/Vitramon VJ1808A820KBAAT4X
VJ1808A820KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A820KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A820KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A820KBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A820KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A820KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A820KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A820KBAAT4X
Related LinksVJ1808A8, VJ1808A820KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A820KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A820KBAAT4X
RES SMD 1.54K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 16SEC 16-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-75V +/-12VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 24K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET 176POS UHM R/A 8ROW datasheet.pdf
FLAT PIN LUG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf