Vishay/Vitramon VJ1808A821JBBAT4X
VJ1808A821JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A821JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A821JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1808A821JBBAT4X
QUANTITY
VJ1808A821JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A821JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A821JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A821JBBAT4X
Related LinksVJ1808A8, VJ1808A821JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A821JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A821JBBAT4X
HEATSINK VERT W/TABS BLK TO-220 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR CRIMP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC RESET OD 3.4V 200MS 5SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 8SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 96.3VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V 20% X5R 1210 datasheet.pdf