Vishay/Vitramon VJ1808A822KBAAT4X
VJ1808A822KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A822KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A822KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A822KBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A822KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A822KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A822KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A822KBAAT4X
Related LinksVJ1808A8, VJ1808A822KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A822KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A822KBAAT4X
RES ARRAY 9 RES 10K OHM 10SIP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR SI3210 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN HEADR SH 15POS SIDE 1MM TIN datasheet.pdf
IC CTRLR BALLAST 600V .5A 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
IC BATT PROTECTION LI-ION 8MSOP datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
KEX14(D)E E E E E datasheet.pdf
RES 680K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf