Vishay/Vitramon VJ1808A910JBGAT4X
VJ1808A910JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A910JBGAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 91PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A910JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A910JBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A910JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A910JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A910JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A910JBGAT4X
Related LinksVJ1808A9, VJ1808A910JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A910JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A910JBGAT4X
TVS DIODE 154VWM 246VC SMB datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC 750W 200V datasheet.pdf
IC SOC 32K SMART CARD READ 68QFN datasheet.pdf
RES 5.23 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 1-1/2" 4S FIN datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN DSUB 26POS M HD R/A .350 datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
26500 10C 10#16 P TH PLUG WC datasheet.pdf
IC SDRAM 8M X 16 2.5V 66TSOP datasheet.pdf