Vishay/Vitramon VJ1808Y103KXCAT
VJ1808Y103KXCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808Y103KXCAT
Brief Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 1808
Datasheet Download
VJ1808Y103KXCAT.pdf
Availability of VJ1808Y103KXCAT
QUANTITY
VJ1808Y103KXCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808Y103KXCAT
Internal Part NumberEIS-VJ1808Y103KXCAT
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.080" W (4.57mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808Y103KXCAT
Related LinksVJ1808Y, VJ1808Y103KXCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808Y103KXCAT Details Description
Related parts for VJ1808Y103KXCAT
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
HEAT SINK 40MM X 40MM X 14.5MM datasheet.pdf
CONN MEMORY SCKT DIMM 184POS G/F datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 2048X9 20NS 32-PLCC datasheet.pdf
CRIMP EYELET FOR FC/SC CONN datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .25W 60MM datasheet.pdf
SGE1510-2-0510A-250C datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1A datasheet.pdf