Vishay/Vitramon VJ1808Y152JBGAT4X
VJ1808Y152JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808Y152JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 1500PF 1KV X7R 1808
Datasheet Download
VJ1808Y152JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808Y152JBGAT4X
QUANTITY
VJ1808Y152JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808Y152JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808Y152JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808Y152JBGAT4X
Related LinksVJ1808Y1, VJ1808Y152JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808Y152JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808Y152JBGAT4X
IC REG LDO 3V/3.3V 0.15A 8MSOP datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 20NS 44TSOP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 38TSSOP datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
IC FPGA 34 I/O 44PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf
BEVEL 1.10MM datasheet.pdf