Vishay/Vitramon VJ1808Y152KBFAT4X
VJ1808Y152KBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808Y152KBFAT4X
Brief Description
CAP CER 1500PF 2KV X7R 1808
Datasheet Download
VJ1808Y152KBFAT4X.pdf
Availability of VJ1808Y152KBFAT4X
QUANTITY
VJ1808Y152KBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808Y152KBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808Y152KBFAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808Y152KBFAT4X
Related LinksVJ1808Y1, VJ1808Y152KBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808Y152KBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1808Y152KBFAT4X
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 1K 28SOIC datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT PVC LT GRAY 3" datasheet.pdf
CAP CER 27PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 40.95MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 12MM datasheet.pdf
CONN TERM BLK 3.8MM MARKING FOIL datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
EMI SUPPRESSION FERRITE AXIAL datasheet.pdf
2200UF 16V 12,5X25 datasheet.pdf