Vishay/Vitramon VJ1808Y821JBLAT4X
VJ1808Y821JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808Y821JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 820PF 630V X7R 1808
Datasheet Download
VJ1808Y821JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1808Y821JBLAT4X
QUANTITY
VJ1808Y821JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808Y821JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808Y821JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808Y821JBLAT4X
Related LinksVJ1808Y8, VJ1808Y821JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808Y821JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1808Y821JBLAT4X
BOARD TERM SGL TURRET 26POS datasheet.pdf
BOARD EVALUATION ADM8513 datasheet.pdf
CONN CLOSED END 18-10AWG INSUL datasheet.pdf
IC VREG ALTERNATOR MULTIWATT8 datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1KB OTP 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf