Vishay/Vitramon VJ1812A101JXEAT00
VJ1812A101JXEAT00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A101JXEAT00
Brief Description
CAP CER 100PF 500V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A101JXEAT00.pdf
Availability of VJ1812A101JXEAT00
QUANTITY
VJ1812A101JXEAT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A101JXEAT00
Internal Part NumberEIS-VJ1812A101JXEAT00
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A101JXEAT00
Related LinksVJ1812A1, VJ1812A101JXEAT00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A101JXEAT00 Details Description
Related parts for VJ1812A101JXEAT00
RES SMD 0.022 OHM 2% 1W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 7.2MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 10MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 22M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf