Vishay/Vitramon VJ1812A102JBGAT4X
VJ1812A102JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A102JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 1000PF 1KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A102JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1812A102JBGAT4X
QUANTITY
VJ1812A102JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A102JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A102JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A102JBGAT4X
Related LinksVJ1812A1, VJ1812A102JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A102JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A102JBGAT4X
CONN RECEPT 8POS .100 UNLOADED datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 6 COIL 23.7UH SMD datasheet.pdf
VARISTOR 504V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC MULTIPEXER BCD RATE 16-DIP datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 470PF 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf