Vishay/Vitramon VJ1812A120KBAAT4X
VJ1812A120KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A120KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 12PF 50V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A120KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812A120KBAAT4X
QUANTITY
VJ1812A120KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A120KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A120KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A120KBAAT4X
Related LinksVJ1812A1, VJ1812A120KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A120KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A120KBAAT4X
RES 75 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC 8-CHANNEL 12BIT ADC 32-TQFP datasheet.pdf
IC COMPLEMENT BUFF QD 14SO datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 180K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
IC CODEC DUAL PROGR 64TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC 12.00 MHZ 5.0V SMD datasheet.pdf