Vishay/Vitramon VJ1812A122JBLAT4X
VJ1812A122JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A122JBLAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 630V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A122JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1812A122JBLAT4X
QUANTITY
VJ1812A122JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A122JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A122JBLAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A122JBLAT4X
Related LinksVJ1812A1, VJ1812A122JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A122JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A122JBLAT4X
CONN SOCKET RCPT .013-.020 30AU datasheet.pdf
CONN SHIELD 14POS 1PC SHORT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ADAPTER XILINX DIP20/PLCC44 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 10.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS SKT datasheet.pdf