Vishay/Vitramon VJ1812A122KBBAT4X
VJ1812A122KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A122KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A122KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1812A122KBBAT4X
QUANTITY
VJ1812A122KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A122KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A122KBBAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A122KBBAT4X
Related LinksVJ1812A1, VJ1812A122KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A122KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A122KBBAT4X
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
DIODE ARRAY AVALANCHE 90V SOT23 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR LEVEL 8CH 20-WLP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
06P MTA156 CONN ASSY 18AWG OR datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 25ppm 6pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 3A DO214AA datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ADC128S102 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf