Vishay/Vitramon VJ1812A152KBLAT4X
VJ1812A152KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A152KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 1500PF 630V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A152KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1812A152KBLAT4X
QUANTITY
VJ1812A152KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A152KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A152KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A152KBLAT4X
Related LinksVJ1812A1, VJ1812A152KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A152KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A152KBLAT4X
FAN AXIAL 40X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RECEPT 60POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
FUSE CERM 7A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CH20M22 B BUS BK/BK datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 5A 70VAC datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf