Vishay/Vitramon VJ1812A180KBRAT4X
VJ1812A180KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A180KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 18PF 1.5KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A180KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812A180KBRAT4X
QUANTITY
VJ1812A180KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A180KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A180KBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A180KBRAT4X
Related LinksVJ1812A1, VJ1812A180KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A180KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A180KBRAT4X
DIODE RF SGL 150V 100MA SC-79 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 50.2VWM 89VC DO204AC datasheet.pdf
WIRE & CABLE MARKERS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER SMD GOLD 32POS datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 2.8V datasheet.pdf