Vishay/Vitramon VJ1812A200JBHAT4X
VJ1812A200JBHAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A200JBHAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 20PF 3KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A200JBHAT4X.pdf
Availability of VJ1812A200JBHAT4X
QUANTITY
VJ1812A200JBHAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A200JBHAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A200JBHAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A200JBHAT4X
Related LinksVJ1812A2, VJ1812A200JBHAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A200JBHAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A200JBHAT4X
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 26AWG SHLD 100' datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.5A SOT323 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 6.3A PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V X7T 1210 datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 14AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
CONN HEADER 165POS 3ROW VERT datasheet.pdf