Vishay/Vitramon VJ1812A240KBGAT4X
VJ1812A240KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A240KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 24PF 1KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A240KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1812A240KBGAT4X
QUANTITY
VJ1812A240KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A240KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A240KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance24pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A240KBGAT4X
Related LinksVJ1812A2, VJ1812A240KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A240KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A240KBGAT4X
CONN ADAPT SMA PLUG TO SMB PLUG datasheet.pdf
RES 36K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TXRX PHY 100BASE TX 3.3V 24QFN datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 20% 1410 datasheet.pdf
ANT&ENCL ASSY 2.3G 12DBI 8" RTNC datasheet.pdf
VINYL INSL BUTT SEAM FLANGED BLO datasheet.pdf
CAP CER 7PF 100V CH 0603 datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 330UF 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf