Vishay/Vitramon VJ1812A300KBEAT4X
VJ1812A300KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A300KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 30PF 500V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A300KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1812A300KBEAT4X
QUANTITY
VJ1812A300KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A300KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A300KBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A300KBEAT4X
Related LinksVJ1812A3, VJ1812A300KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A300KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A300KBEAT4X
CAP ALUM 330UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP BUFFER 200MHZ 14SOIC datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 2K 28SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 35.8VC SMB datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 5.07K OHM 5W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf