Vishay/Vitramon VJ1812A330KBCAT4X
VJ1812A330KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A330KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A330KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1812A330KBCAT4X
QUANTITY
VJ1812A330KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A330KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A330KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A330KBCAT4X
Related LinksVJ1812A3, VJ1812A330KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A330KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A330KBCAT4X
CAP TANT 100UF 4V 10% 1411 datasheet.pdf
CABLE ASSY PLUG-IND PLUG RJ45 4M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.49M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CORD 5 POS FEMALE, RA 1M 24 AWG datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 35V X7R 1206 datasheet.pdf
LED BASED YELLOW MDGT FLANGE 14V datasheet.pdf
ANLG TMR 50X36X56.7MM .05MIN-10H datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 5.1K OHM 16SOIC datasheet.pdf