Vishay/Vitramon VJ1812A430JBRAT4X
VJ1812A430JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A430JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 43PF 1.5KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A430JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812A430JBRAT4X
QUANTITY
VJ1812A430JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A430JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A430JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A430JBRAT4X
Related LinksVJ1812A4, VJ1812A430JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A430JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A430JBRAT4X
RES SMD 9.76K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V 1111 datasheet.pdf
IC REDRIVER 14BIT DDR2 150CABGA datasheet.pdf
FERRITE STAR-BUENO 4.5-8.5MM CBL datasheet.pdf
OSC VCXO 122.88MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
1X4 GNGD CAGE SOLDER POST .103 datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DRIB WRMNT SCKT MLD SHELL M3 INS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf