Vishay/Vitramon VJ1812A470JBAAT4X
VJ1812A470JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A470JBAAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A470JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812A470JBAAT4X
QUANTITY
VJ1812A470JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A470JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A470JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A470JBAAT4X
Related LinksVJ1812A4, VJ1812A470JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A470JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A470JBAAT4X
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 5POS datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 215mA (Switch) Backlight 6-SON (2x2) datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 12.4KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 28.96MM datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf