Vishay/Vitramon VJ1812Y104KXCAT
VJ1812Y104KXCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y104KXCAT
Brief Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y104KXCAT.pdf
Availability of VJ1812Y104KXCAT
QUANTITY
VJ1812Y104KXCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y104KXCAT
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y104KXCAT
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.086" (2.18mm)
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y104KXCAT
Related LinksVJ1812Y, VJ1812Y104KXCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y104KXCAT Details Description
Related parts for VJ1812Y104KXCAT
CAP CER 680PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
INSERT 6P6C JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
INSERT FMALE 16P+1GND TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 1928BGA datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 630VDC datasheet.pdf