Vishay/Vitramon VJ1812Y123JBAAT4X
VJ1812Y123JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y123JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.012UF 50V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y123JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y123JBAAT4X
QUANTITY
VJ1812Y123JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y123JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y123JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y123JBAAT4X
Related LinksVJ1812Y1, VJ1812Y123JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y123JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y123JBAAT4X
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 35A DO5 datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 69 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf