Vishay/Vitramon VJ1812Y152JBGAT4X
VJ1812Y152JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y152JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 1500PF 1KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y152JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y152JBGAT4X
QUANTITY
VJ1812Y152JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y152JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y152JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y152JBGAT4X
Related LinksVJ1812Y1, VJ1812Y152JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y152JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y152JBGAT4X
RES SMD 976 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SW ROTARY SP3T BRKT STRAIGHT 28V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 2.8KHZ PANEL datasheet.pdf
TVS DIODE 43.6VWM 70.1VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 08CKT datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" POL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
1.25" FRAY RESIS FR BRDD SLVNG datasheet.pdf