Vishay/Vitramon VJ1812Y153JBBAT4X
VJ1812Y153JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y153JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y153JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y153JBBAT4X
QUANTITY
VJ1812Y153JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y153JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y153JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y153JBBAT4X
Related LinksVJ1812Y1, VJ1812Y153JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y153JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y153JBBAT4X
IC REGISTERED TRANSCVR 56SSOP datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 8K 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212POS .050 SMD datasheet.pdf
FUSELINK INDUST 200A 415V BS IEC datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 LW SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CHISEL POWER TIP 30DG 1.8MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 1206 X7R 2.2レF 10V datasheet.pdf