Vishay/Vitramon VJ1812Y181KBCAT4X
VJ1812Y181KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y181KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 180PF 200V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y181KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y181KBCAT4X
QUANTITY
VJ1812Y181KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y181KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y181KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y181KBCAT4X
Related LinksVJ1812Y1, VJ1812Y181KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y181KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y181KBCAT4X
RES SMD 37.4OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DRIVER OCT LO SIDE PWR 20SOIC datasheet.pdf
BIT SLOTTED 0.8MM X 5.5MM 0.98" datasheet.pdf
BOX PLASTIC BLK 5.12"L X 2.56"W datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RELAY POWER 110V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 116MA 27.2 OHM datasheet.pdf
CONN SATA PLUG 7POS SLD R/A SMD datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS CC .200A 600V datasheet.pdf