Vishay/Vitramon VJ1812Y223KBGAT4X
VJ1812Y223KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y223KBGAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y223KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y223KBGAT4X
QUANTITY
VJ1812Y223KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y223KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y223KBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y223KBGAT4X
Related LinksVJ1812Y2, VJ1812Y223KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y223KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y223KBGAT4X
IC MCU 8BIT 14KB OTP 40DIP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 615MA 1.76 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
BVZ 7.62HP/07/180FC SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 277MA 2.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
RELAY SSR 2-60 V datasheet.pdf
4.20 mA Transmitter IC datasheet.pdf