Vishay/Vitramon VJ1812Y223KXGAT
VJ1812Y223KXGAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y223KXGAT
Brief Description
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y223KXGAT.pdf
Availability of VJ1812Y223KXGAT
QUANTITY
VJ1812Y223KXGAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y223KXGAT
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y223KXGAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y223KXGAT
Related LinksVJ1812Y, VJ1812Y223KXGAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y223KXGAT Details Description
Related parts for VJ1812Y223KXGAT
IC SWITCH DUAL SPST 8TDFN datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 110A D2PAK datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 90NS 44SO datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 42V datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 250VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 31POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 21C S 30" YEL FLOAT datasheet.pdf