Vishay/Vitramon VJ1812Y271KBFAT4X
VJ1812Y271KBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y271KBFAT4X
Brief Description
CAP CER 270PF 2KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y271KBFAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y271KBFAT4X
QUANTITY
VJ1812Y271KBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y271KBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y271KBFAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y271KBFAT4X
Related LinksVJ1812Y2, VJ1812Y271KBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y271KBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y271KBFAT4X
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 1.62M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
M-F PLUSHCS PCB RECEP HDR 6CKT datasheet.pdf
IE-IMCV-T1/E1/J1-LINETERM, TP/FI datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf