Vishay/Vitramon VJ1812Y331KBFAT4X
VJ1812Y331KBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y331KBFAT4X
Brief Description
CAP CER 330PF 2KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y331KBFAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y331KBFAT4X
QUANTITY
VJ1812Y331KBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y331KBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y331KBFAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y331KBFAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y331KBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y331KBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y331KBFAT4X
FIXED IND 39UH 540MA 490 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3A DO201AD datasheet.pdf
IC LED DRIVER/REG CCR DPAK datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
VER HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf