Vishay/Vitramon VJ1812Y332JBGAT4X
VJ1812Y332JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y332JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 3300PF 1KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y332JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y332JBGAT4X
QUANTITY
VJ1812Y332JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y332JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y332JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y332JBGAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y332JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y332JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y332JBGAT4X
RES SMD 1.27K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR PROX NO 100-220VAC 5MM datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 95MA 8.2 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
RING CORE CHOKE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW SOD80 datasheet.pdf