Vishay/Vitramon VJ1812Y332JBRAT4X
VJ1812Y332JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y332JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 3300PF 1.5KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y332JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y332JBRAT4X
QUANTITY
VJ1812Y332JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y332JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y332JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y332JBRAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y332JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y332JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y332JBRAT4X
IC MPU I960 16MHZ 132QFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 215 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 160 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 10"X7" BLK/RED datasheet.pdf
EEPROM SPI 256KB 8TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf