Vishay/Vitramon VJ1812Y332MXPAT5Z
VJ1812Y332MXPAT5Z picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y332MXPAT5Z
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 250V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y332MXPAT5Z.pdf
Availability of VJ1812Y332MXPAT5Z
QUANTITY
VJ1812Y332MXPAT5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y332MXPAT5Z
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y332MXPAT5Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y332MXPAT5Z
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y332MXPAT5Z Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y332MXPAT5Z Details Description
Related parts for VJ1812Y332MXPAT5Z
PHOTOINTERRUPTER REFLEC 15MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 45.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 240MA 3.5 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
PRINTJET INLAY SFX-M 11/60 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf