Vishay/Vitramon VJ1812Y391KBHAT4X
VJ1812Y391KBHAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y391KBHAT4X
Brief Description
CAP CER 390PF 3KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y391KBHAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y391KBHAT4X
QUANTITY
VJ1812Y391KBHAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y391KBHAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y391KBHAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y391KBHAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y391KBHAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y391KBHAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y391KBHAT4X
IC COMPARATOR DUAL DIFF 8-SOP datasheet.pdf
IC TXRX ETH PHY 10/100 48-LQFP datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2900K 8SMD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 0.100 SMD R/A AU datasheet.pdf
9W4 MA ANG_40 A_S4_THROUGH HOLES datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 11A TO-263-3 datasheet.pdf